Krystian ponownie „gościem” w GKM-ie

Krystian Pieszczek jest kolejnym zawodnikiem eWinner 1. Ligi Żużlowej, który parafował umowę na starty w ramach instytucji „gość” w PGE Ekstralidze. Wychowanka Wybrzeża Gdańsk będziemy oglądać w doskonale znanych mu barwach. Żużlowiec złożył autograf pod dokumentami MRGARDEN GKM-u Grudziądz, gdzie występował w latach 2017-2018, a także w ubiegłym sezonie, również w formie „gościa”.

Przypomnijmy, że w tym roku zmieniły się przepisy dotyczące występów zawodników z 1. ligi w PGE Ekstralidze. W składzie każdej drużyny na mecz ligowy może być zgłoszony jeden zawodnik biorący udział w danych zawodach jako “gość”. Może być zgłoszony wyłącznie w przypadku, gdy u co najmniej jednego zawodnika spośród pięciu z najwyższymi średnimi indywidualnymi (SI) w składzie aktualnej na dzień zawodów kadry klubu stwierdzony zostanie pozytywny wynik na obecność koronowirusa COVID-19.

Grudziądzanie zmagania ligowe mieli rozpocząć pierwotnie 3 kwietnia meczem na własnym torze z Betard Spartą Wrocław. Jednak w zespole Janusza Ślączki aż trzech zawodników otrzymało pozytywne wyniki testu na koronawirusa, w tym dwóch juniorów. Automatycznie spotkanie to zostało przełożone na inny termin – 23 kwietnia.

Partner

Patronat medialny