Oficjalna strona internetowa Krystiana Pieszczka

znajdź nas na: Facebook

Aktualności

Krystian z kontraktem w lidze brytyjskiej!

wtorek, 15. stycznia 2019 r., godz. 07:45

Za oknami śnieg, a do rozpoczęcia sezonu żużlowego jeszcze ponad dwa miesiące czasu, lecz w teamie Pieszczek Racing #707 na brak zajęć nie narzekamy. Krystian oczywiście głównie ciężko trenuje, by być jak najlepiej przygotowanym fizycznie do kolejnego sezonu jazdy w lewo, a dodatkowo buduje zaplecze sprzętowe i pozyskuje partnerów, o czym dumnie chwalimy się w mediach społecznościowych. Sporo pracy w ostatnim czasie wykonał także Tomasz Gaszyński co zaowocowało kontraktem w kolejnych rozgrywkach.

Dotychczas Krystian posiadał dwie umowy – w Polsce w barwach Zdunek Wybrzeża Gdańsk oraz w Szwecji w drużynie Indianerny Kumla. Dziś możemy oficjalnie ogłosić, że w sezonie 2019 „Krycha” ponownie będzie ścigał się w brytyjskiej SGB Premiership, gdzie związał się kontraktem z Ipswich Witches. - Bardzo dziękuję p. Tomkowi za pracę, którą wkłada w mój rozwój. To dzięki niemu będę mógł ponownie ścigać się na Wyspach, a to dla mnie bardzo ważne, bowiem był to jeden z celów na zimę 2018/19. Jazda w lidze brytyjskiej daje bardzo wiele, zarówno pod kątem szkoleniowym jak i przede wszystkim zapewnia większą liczbę startów. Jest mi ona bardzo potrzebna, o ile dalej chcę się rozwijać, a tak właśnie jest. Przede mną nowy klub, nowe oczekiwania i nowe wyzwania. Na pewno będę chciał zadowalać kibiców i promotorów swoją postawą na torze, a do tego wszystkiego podejdę z głową. Będę znacznie lepiej przygotowany, niż w ubiegłym sezonie, gdy tych torów praktycznie nie znałem - mówi Krystian.

Nowy obiekt domowy Krystiana nosi nazwę Foxhall Stadium i mieści się na nim ledwie 285 metrowy tor, którego rekordzistą od marca 2017 roku jest Daniel King. Cztery okrążenia tego owalu pokonał on w czasie 55,5 sekundy. Czy jazda na tak krótkim torze będzie wyzwaniem? - Myślę, że na tak krótkim torze można się dużo nauczyć. Byłoby fajnie, gdyby mój domowy obiekt był także moim atutem - dodaje niespełna 24-latek.

„Wiedźmy” dotychczas pochwaliły się czterema kontraktami, nie wliczając w to Krystiana. Punkty dla beniaminka SGB Premiership zdobywać będą: Jake Allen, Richard Lawson, Cameron Heeps oraz Daniel King, którego „Krycha” miał okazję poznać w poprzedniej drużynie. Czy obecność w teamie tego doświadczonego zawodnika może pomóc Polakowi w szybszym zaaklimatyzowaniu się? - Myślę, że tak, aczkolwiek poznałem już kilka osób ze swojego nowego klubu. Zapowiada się, że będzie to interesujący rok z bardzo fajnymi i pozytywnymi ludźmi - kończy Krystian.

Wychowanek Wybrzeża będzie pierwszym od lat Polakiem w kadrze „Wiedźm”. Po raz ostatni startował tam w 2010 roku Robert Miśkowiak.

Zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych klubu z Ipswich - w serwisie Facebook (TUTAJ), Instagram (TUTAJ) oraz Twitter (TUTAJ).

Konrad Cinkowski