Oficjalna strona internetowa Krystiana Pieszczka

znajdź nas na: Facebook

Aktualności

Krystian wraca do Wybrzeża!

czwartek, 08. listopada 2018 r., godz. 18:18

Krystian Pieszczek po czterech latach jazdy poza macierzystym klubem zdecydował się wrócić do Wybrzeża Gdańsk! „Krycha” w barwach gdańskiego klubu debiutował w 2010 roku, gdy uzyskał certyfikat żużlowy i jeszcze w tym samym sezonie zaliczył pierwsze oficjalne zawody jako pełnoprawny zawodnik. Większość swojej młodzieżowej przygody z „czarnym sportem” spędził w macierzystym klubie, który opuścił po sezonie 2014, kiedy to na dwa lata związał się z Falubazem Zielona Góra.

Zmiana klubu miała mu dać pozytywnego „kopa”, który pchnie jego karierę na jeszcze wyższy poziom. I w imprezach poza ligowych radził sobie bardzo dobrze, bowiem zdobył m.in. tytuł Indywidualnego Wicemistrza Świata Juniorów czy też był członkiem kadry narodowej podczas Drużynowego Pucharu Świata. Starty ligowe przeplatał jednak słabsze z lepszymi, a im bardziej chciał osiągnąć lepszy rezultat, tym gorszy to przynosiło skutek. Po dwóch latach w Grodzie Bachusa przeniósł się do MRGARDEN GKM-u Grudziądz, gdzie rozpoczął przygodę z seniorskim speedwayem.

W kujawsko-pomorskim również miewał lepsze i gorsze występy, a w minionym sezonie wystąpił w jedenastu spotkaniach, w których wyjechał na tor do 26 biegów. Zdobył w nich 20 punktów i 4 bonusy. To dało mu wynik 0,923 i miejsce szóste wśród niesklasyfikowanych żużlowców w PGE Ekstralidze. Brak regularnej jazdy w ostatnich miesiącach spowodował, że musiał podjąć decyzję, ważną dla jego dalszej kariery. – Nie ukrywam, że w ostatnich tygodniach musiałem mocno zastanowić się, co dalej. Moje pozostanie w Ekstralidze wiązałoby się z walką o skład i kolejny sezon niepewną sytuację. Postanowiłem, że jeśli GKM wyrazi zgodę na wypożyczenie, to spróbuję się odbudować w Nice 1. Lidze Żużlowej. Zarząd klubu z Grudziądza, za co im bardzo dziękuję, nie robił mi problemów i zacząłem szukać klubu w niższej lidze. Muszę odzyskać pewność siebie, a jazda na zapleczu najlepszej ligi świata będzie dla mnie optymalnym krokiem. Czasem lepiej zrobić krok w tył, by później zrobić dwa kroki w przód. Wybór padł na Gdańsk i wiem, że to będzie najwłaściwsze dla mnie rozwiązanie - mówi Krystian Pieszczek.

Kadra Zdunek Wybrzeża Gdańsk na sezon 2019:
Seniorzy:
Mikkel Bech (Dania) (ur. 1994)
Adrian Cyfer (ur. 1995)
Kacper Gomólski (ur. 1993)
Joel Kling (ur. 1997)
Krystian Pieszczek (ur. 1995) - wypożyczony z GKM-u Grudziądz
Jacob Thorssell (ur. 1993)

Juniorzy:
Dominik Majchrzak (ur. 2001) - wypożyczony z Włókniarza Częstochowa
Karol Żupiński (ur. 2002)

Konrad Cinkowski