Oficjalna strona internetowa Krystiana Pieszczka

znajdź nas na: Facebook

Aktualności

Intensywne przygotowania do sezonu

wtorek, 12. grudnia 2017 r., godz. 07:49

14 października Krystian wziął udział w ostatnich w tym roku zawodach, wygrywając w Krośnie turniej Friendship Speedway Trophy. Żużlowiec długo jednak nie odpoczywał, bowiem ledwie kilka dni później pojawił się już na pierwszych zajęciach przygotowawczych do nowego sezonu pod okiem Jarosława Hulko. Tak szybki początek zajęć ma swoje powody – wcześniejszy niż zawsze początek sezonu związany z jazdą w Wielkiej Brytanii oraz zaplanowane, kilkudniowe wakacje.

W tym roku Krystian wystąpił w trzynastu spotkaniach PGE Ekstraligi, w których wykręcił 34 średnią biegopunktową w lidze - 1,544, a złożyły się na to 74 punkty i 14 bonusów. Zawodnik ma więc wiele do udowodnienia grudziądzkim kibicom, działaczom i sponsorom. Chce być w idealnej formie, a dodatkowo rozjeździć się przed startem ligi w Polsce, na brytyjskich torach. Tym samym jako jeden z pierwszych w kraju rozpoczął przygotowania. - Od 20 października odbyliśmy już 40 jednostek treningowych, na które złożyło się: 12 biegowych, 18 na siłowni oraz 10 pozostałych, w których zakres jest urozmaicony. Skupiamy się w tej części na budowania fundamentów pod najcięższy okres przygotowawczy, który niedługo się rozpocznie i potrwa do końca stycznia - mówi Jarosław Hulko, trener przygotowania fizycznego.

Gdańszczanin zdaje sobie sprawę, że ten sezon nie był dla niego taki, jakiego by oczekiwał i chciałby zrehabilitować się w przyszłym roku, pomagając MRGARDEN GKM-owi Grudziądz w awansie do fazy play-off PGE Speedway Ekstraligi. Staje także przed ogromnym wyzwaniem jakim jest start w nowej lidze, nazywanej najlepszą szkołą żużla dla młodych żużlowców. - Tak duża liczba treningów jest już za nami, bowiem mimo iż niektórzy dopiero zaczynamy, tym razem Krystian musi być gotów znacznie wcześniej, ponieważ wiadomo, że rozpocznie się wtedy ściganie w Anglii.

Pierwsze tygodnie zajęć były treningami wprowadzającymi, budującymi bazę pod największe obciążenia. Trener Hulko wraz ze swoim podopiecznym korzysta z różnych obiektów treningowych, przez co etapy mogą być bardziej rozbudowane. A warto pamiętać, że Jarek obiecał 22-latkowi, że w przyszłym sezonie będzie on „dzikiem”. Trzymamy za słowo i czekamy na marcowy wyjazd na tor.

Konrad Cinkowski