Oficjalna strona internetowa Krystiana Pieszczka

znajdź nas na: Facebook

Aktualności

Krystian z kontraktem w Anglii!

piątek, 24. listopada 2017 r., godz. 09:00

Przedłużenie kontraktu z MRGARDEN GKM-em Grudziądz do końca 2019 roku to nie jedyna umowa Krystiana Pieszczka na przyszłoroczny sezon. Żużlowiec po przeanalizowaniu wszystkich plusów i minusów oraz zapoznaniu się ofertami z lig zagranicznych postanowił parafować kontrakt na starty w brytyjskiej SGB Premiership!

"Krycha" dotychczas miał tylko jedną styczność z Wyspami Brytyjskimi, podczas ubiegłorocznego 1. finału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, gdzie na torze w King's Lynn wywalczył 20 punktów. Był też rezerwowym Reprezentacji Polski podczas Drużynowego Pucharu Świata w Manchesterze, lecz swojej szansy nie otrzymał. W przyszłym sezonie ma to się zmienić, a to za sprawą angażu w Leicester Lions, ekipie Drużynowego Wicemistrza Wielkiej Brytanii sprzed 46 lat. - Krystian w swojej macierzystej lidze pokazał się z naprawdę bardzo dobrej strony. Speedway Ekstraliga uważana jest za jedną z najtrudniejszych i najlepszych lig na świecie, a my wiemy, że Krystian posiada talent i imponujące rekomendacje. Świetnie pasuje do naszej wizji przyszłorocznego składu Leicester Lions, a jego obecność w naszym klubie jest ekscytującym wzmocnieniem. - mówi na temat zakontraktowania Krystiana, Damien Bates, właściciel klubu.

Miniony sezon dla brytyjskich "Lwów" nie należał do udanych. Wiele czynników spowodowało, że rozgrywki dla nowego klubu Krystiana zakończyły się na ostatnim miejscu. Teraz Damien Bates oraz promotorzy - Neil Machin i Dave Darcy chcą zbudować ciekawe i zarazem silne zestawienie, które osiągnie znacznie lepszy rezultat. Potwierdzeniem tych słów może być przekonanie do jazdy w Anglii, kolejnego debiutanta - Martina Vaculíka. Zakontraktowanie obu zawodników przez włodarzy Leicester to z pewnością ważny ruch w kierunku walki o fazę play-off. - Jestem bardzo podekscytowany możliwością startów w Anglii. To zaszczyt i wielka odpowiedzialność. Moje ambicje zawsze są takie same, by jeździć jak najlepiej w klubach, które reprezentuję i osiągnąć najwyższe cele - przyznaje Krystian.

Krystian Pieszczek nie ukrywa zadowolenia z podpisania kontraktu w Anglii, gdzie sezon rozpoczyna się już w drugiej połowie marca. Z optymizmem patrzy w przyszłość i na starty na trzystumetrowym owalu Beaumont Park. Jako ciekawostkę można dodać fakt, że klub ten nie miał łatwo w swojej historii. Założono go w 1968 roku, z kolei piętnaście lat temu rozwiązano. Dopiero po blisko 30 latach, siedem sezonów temu udało się tutejszą sekcję żużlową reaktywować. W przeszłości w "czerwono-żółtych" barwach ścigało się już wielu Polaków. Czynili to m.in. Sebastian Ułamek, Paweł Przedpełski, Kacper Gomólski czy Grzegorz Walasek, Szymon Woźniak, Krzysztof Buczkowski czy Andrzej Huszcza i Paweł Waloszek.

- Hello Leicester fans and supporters! I'm so pleased to announce that I will be racing for you in 2018. Can't wait to meet you at Beaumont Park when the season starts. Bring on march! Cheers!

Konrad Cinkowski